Громадський діяч Марина Бурмака
22 лютого 2017

Марина Бурмака отримала Сертифікат NDI тренерства з урахуванням елементів ґендерної чутливості

Марина Бурмака отримала Сертифікат NDI тренерства з урахуванням елементів ґендерної чутливості

 

Щоб підтримати жінок, які вирішили стати політиками, президент Українського Центру суспільного розвитку Марина БУРМАКА пройшла навчальну програму у National Democratic Institute для тренерства з урахуванням елементів ґендерної чутливості.

 

 

Як часто жінки навіть не присутні при обговоренні політичних рішень, що безпосередньо зачіпають наші інтереси! А так хочеться, щоб у владі тебе представляв хтось такий же як ти. Потім в один прекрасний день дивишся у дзеркало і говориш: «Цією людиною повинна бути я».

 

Щоб підтримати жінок, які вирішили стати політиками, президент Українського Центру суспільного розвитку Марина БУРМАКА пройшла навчальну програму National Democratic Institute для тренерства з урахуванням елементів ґендерної чутливості. Попереду – тренінгові заняття у різних регіонах України про жіночий шлях у політику. Захоплююча навчальна програма насичена іграми, тестами, цікавими ситуаційними вправами, моделюванням карколомних сюжетів!

 

Програма тренінгу «Жіночий шлях у політику»

 

На сьогодні, будучи освіченою та економічно активною частиною населення, українські жінки не мають ані належного представництва, ані повноважень у політичній сфері.


Згідно Звіту з глобального гендерного розриву, серед 142-ох країн світу Україна посідає:

- 56 місце за величиною гендерного розриву в економіці, освіті, здоров’ї та політиці 

- 82 місце - за кількістю жінок-посадовців в уряді

- 83-тє місце за Індексом гендерної нерівності, що відображає репродуктивне здоров’я, економічний статус та розширення прав і можливостей жінок у порівнянні з чоловіками

- 105 місце за рівнем можливостей участі жінок у політиці

- 117 місце у світі за рівнем включеності жінок у процес ухвалення рішень на національному рівні.

 

 

 

Цивілізаційний розвиток сучасних країн формує необхідність у відновленні гендерного балансу в управлінні державами і створення раціональнішого механізму керівництва країнами на всіх рівнях.

Статистика свідчить, що держави, у парламентах та урядах яких представлено менше 25-30 % жінок, приділяють мало уваги проблемам прав дітей, соціального захисту, охорони материнства і дитинства. Як наслідок, створюються недостатні умови для дотримання прав людини, згідно демократичних стандартів. Тому не дивно, що однією з ознак справжньої демократії вважається паритет жінок і чоловіків у парламентах, урядах та інших державних інституціях, які покликані забезпечувати соціальну справедливість і стабільність у суспільстві.