Громадський діяч Марина Бурмака
23 березня 2017

Гендерна рівність в Україні – на крок ближче

Гендерна рівність в Україні – на крок ближче

 

Жінки в Україні, що бажають займатися політикою, все ще стикаються з потужними гендерними стереотипами та сприйняттям ролі жінок, яке не відповідає вимогам часу та суспільства. Про це говорили під час медіа-марафону «Гендерна рівність в Україні – на крок ближче».

 

 

Політики, дипломати, службовці, лідери гром.думки розповіли надихаючі історії лідерства та боротьби з гендерними стереотипами. А також учасники отримали можливість пройти інноваційний тест про своє свідоме і підсвідоме ставлення до гендерних ролей у сім'ї, кар'єрі, політиці та науці. 

 

На запрошення National Democratic Institute, участь у медіа-марафоні взяла президент Українського Центру суспільного розвитку Марина БУРМАКА.

 

Спікерами форуму виступили Джудіт Гоф – Посол Великої Британії в Україні, Мартін Хаґстрьом – Посол Королівства Швеції, Джордж Кент – Заступник Голови місії Посольства США в Україні, Карім Маркос – Голова відділу міжнародного розвитку Посольства Канади, Мері О’Хейґен – Головний радник і старший директор NDI в Україні, народні депутати України Ірина Суслова, Юрій Дерев’янко, Світлана Марина Бурмака і Старший директор NDI в Україні Мері О ХейгенВойцеховська, журналісти Андрій Куликов, Тетяна Даниленко, Марічка Падалко та інші.

 

Не зважаючи на прогрес, досягнутий на парламентських і місцевих виборах 2014 та 2015 рр. у сфері гендерної рівності, представництво жінок в українській політиці залишається на низькому рівні.  Цей дисбаланс найбільш помітний на національному та обласному рівнях. Наприклад, у 2016 році Україна посіла 53 з 57-ми місць серед країн-членів ОБСЄ за гендерним балансом у парламенті. На сьогодні у Верховній Раді представництво жінок складає менше дванадцяти відсотків.

 

Дослідження громадської думки NDI показують невпинне зростання кількості громадян, які вважають, що жінок у парламенті України та у місцевих радах має бути від 40 до 50%.

 

Урахування  точки зору жінок та їхня участь у політичному житті – необхідні умови демократичного розвитку і внесок у належне врядування, а політичні партії є механізмом, що сприяє залученню до участі у політичному житті. Політичним партіям може бути вигідно з політичного та фінансового поглядів надавати активне сприяння ініціативам з розширення прав і можливостей жінок протягом усього виборчого циклу.