Громадський діяч Марина Бурмака
30 жовтня 2017

Труднощі, з якими стикаються жінки під час виборів

Труднощі, з якими стикаються жінки під час виборів

 

Україна не зможе протистояти серйозним економічним, політичним та безпековим викликам, з якими вона стикається, чи досягати більш всеохоплюючих демократичних цілей, допоки жінки і чоловіки в рівній мірі не будуть задіяні в політичному та суспільному житті. До таких висновків прийшли учасники форуму про ґендерно-орієнтовану політику, що пройшов у Харкові 28-го жовтня за підтримки і сприяння NDI.

 

 

Виступ президента Українського Центру суспільного розвитку Марини БУРМАКИ стосувався гендерних аспектів виборчого циклу, бар’єрів, з якими стикаються жінки під час виборів.

Вона поділилася своїм власним досвідом балотування та запропонувала учасницям форуму чіткі рекомендації, як подолатинайбільш розповсюджені труднощі:

 

1. Невпевненість у власних силах та можливостях зайнятися політикою.

 

2. Надмірна завантаженість домашньою роботою і сімейними обов’язками.

 

3. Професійні обов’язки, велике завантаження на основній роботі.

 

4. Відсутність команди і нестача ресурсів.

 

 

5. Політична конкуренція – небажання чоловіків допускати жінок до важливих політичних посад.

 

6. Гендерні стереотипи.

 

 

7. Брак відповідного навчання для політичної діяльності.

 

Незважаючи на зобов'язання України згідно з цілями розвитку тисячоліття мати представництво жінок серед депутатів Верховної Ради України на рівні 30% до 2015 року, Україна все ще займала 56 місце з 57 країн регіону ОБСЄ в 2014 році.

 

Кількість жінок у Верховній Раді України становить менше 12%.

 

На заваді політичній участі жінок стоять перепони, які не стосуються ставлення виборців до жінок-кандидаток, а більше пов'язані з політичними партіями, виборчим процесом та розповсюдженістю суспільних упереджень. Тим не менше, наразі суспільство вимагає більш рівномірного розподілу гендерних ролей, і вже було досягнуто певного прогресу, зокрема під час місцевих виборів 2015-го року.

 

Національний Демократичний Інститут (NDI), за підтримки якого проходив форум, активно працює з політичними партіями над тим, щоб залучати, навчати та просувати жінок.