Громадський діяч Марина Бурмака
29 листопада 2017

Марина Бурмака – учасниця Першого Українського Жіного Конгресу

Марина Бурмака – учасниця Першого Українського Жіного Конгресу

 

Перший Український Жіночий Конгрес зібрав триста найактивніших і найуспішніших жінок і чоловіків з політики, бізнесу, неурядових організацій та медіа, щоб об'єднати їх довкола ідеї забезпечення ґендерної рівності в різних секторах українського суспільства, як базового елементу сталого розвитку нашої держави.

 

 

Український Жіночий Конгрес створив постійно діючу публічну платформу, яка сформувала порядок денний з ґендерної політики для Верховної Ради України, Уряду, приватного і громадського секторів та медіа-спільноти.

Дискусійні панелі Конгресу стосувалися питань посилення політичної і громадської участі жінок на різних рівнях та розширення їх економічних можливостей, залучення жінок до процесу миротворчості та сектору безпеки, боротьби із ґендернообумовленим насильством, а також подолання ґендерних стереотипів та посилення ґендерної освіти і просвіти. 

 

Перший Український Жіночий Конгрес покликаний сфокусувати увагу представників влади та громадськості на необхідності більшого залучення жінок до процесу прийняття рішень, обговорити проблему недостатньої представленості жінок в державних органах та ОМС, ефективність жінок при владі, презентувати позитивний досвід управлінських рішень, визначити основні проблеми та перешкоди, з якими стикаються жінки-політикині на своєму шляху.

 

А також привернути увагу до необхідності прийняття Стамбульської конвенції та розвінчати міфи щодо неї. Представити міжнародний досвід подолання гендерно-обумовленого насильства та визначити рекомендації для України.

 

На переконання організаторів, консолідація жіночого руху сприятиме подоланню гендерних стереотипів у політикумі і в Україні в цілому.

 

У тематичних обговореннях взяли участь перші особи держави, українські та іноземні парламентарі(-ки), 

представники(-ці) міжнародних організацій, місцевого самоврядування, українські та закордонні експерт(к)и.

 

Серед спікерів дискусійних платформ - Віце-прем'єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Геращенко, Кетеван Ціхелашвілі - Державний міністр Грузії з питань примирення та громадянської рівності, Інгіборг Сольрун Гісладоттір - директорка Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, Сюзан Косінскі Фрітц - директорка Місії USAID в Україні, Турхільдур Сунна Еварсдоттір - членкиня Парламенту Ісландії, Дон Дескінс - бригадна генералка, заступниця директора протиракетної оборони Збройних Сил США, Інгрід Г'єрде - генерал-бригадирка, начальниця штабу Армії Норвегії, Анн-Софі Штуде - Національна координаторка з питань жінок, миру та безпеки Фінляндії, Едіта Тахірі - голова Регіонального жіночого лобі Південно-Східної Європи, Ван Нгуєн - директор Представництва Програми розвитку ООН в Україні, Мартін Хагстрьом - Посол Швеції в Україні, Марія Едера Спадоні - членкиня Палати депутатів Парламенту Італії та ін.

 

На Конгресі представлено дві фотовиставки – «Не жіноча справа», підготовлена в рамках кампанії проти сексизму у політиці і ЗМІ «Повага», та «Жінки, мир і безпека в Україні», яку ініціював «Український жіночий фонд» за підтримки ООН Жінки.