Громадський діяч Марина Бурмака
20 лютого 2018

Як зайняти гідне місце у політичній партії

Як зайняти гідне місце у політичній партії

 

Партія – це заповітний ліфт, який виносить активіста у велику політику. Рекомендації, як зайняти у її структурі впливове місце – від політичного тренера Марини БУРМАКИ, президента Українського Центру суспільного розвитку, кандидата політичних наук.

 

 

Які би шляхи не привели вас у політику, але участь у виборах ви можете брати лише через політичну партію, яка і є суб’єктом висування. Для людини, що не засвічена медійно, або не володіє парою-трійкою мільйонів, шлях до заповітного мандату починається з найнижчих щаблів.

 

Чимало прикладів у вищій політичній Лізі доводять, що успіху можна досягти з будь-якої позиції. Головне – направляти свою активність у вірному напрямку: 

 

1. Познайомтеся з місцевими керівниками вашої партії. Переконайтеся у тому, що вони знають вас і ваше ім’я. Поділіться з ними вашими політичними амбіціями. Дайте їм знати напевно, що ви підтримуєте свою партію, і спонукаєте до цього інших. Все це можна зробити, не чекаючи виборчого періоду.

 

2. Знайдіть однодумців і прихильників ваших ідей у рядах партії. Зустріньтеся з ними і встановіть міцні робочі стосунки.

 

3. Будьте активнішим, чеснішим, щирішим і працьовитішим, у порівнянні з усіма обраними представниками або партійними активістами. Варто бути внутрішньо готовим до  критики з боку досвідчених партійців. Деякий час вам дійсно доведеться посилено працювати, щоб отримати довіру інших і довести, що ви - здібний політик.

 

4. Ніколи: а) не долучайтеся до діяльності, яка може здатися нечесною; б) не зловживайте громадськими або партійними фінансами з метою особистої чи сімейної вигоди; в) не приймайте подарунків, грошей або особливих позик, які в майбутньому потрібно буде повернути, використовуючи ваш вплив як обраної посадової особи.

 

5. Беріть участь у роботі одного з внутрішньопартійних комітетів на національному, обласному та місцевому рівнях. Як правило, засідання цих комітетів не вимагають багато часу. Згодом ви зможете просунутися вище. Будьте активним членом свого комітету. Беріть на себе відповідальні завдання і покажіть, що ви старанний працівник. Набирайтеся досвіду і шукайте нові джерела підтримки.

 

6. Дайте знати своїй партії і виборцям, чим ви займаєтеся і яку роботу ви вже провели у своїй громаді. Це дуже важливо для того, щоб продемонструвати вашу підзвітність перед майбутніми виборцями, а також у цілях просування своєї кандидатури і отримання суспільного визнання зусиль. Буде розумним не покладатися на інших у просуванні ваших досягнень і заслуг.

 

7. Новачкам-політикиням варто приєднатися до жіночого об’єднання місцевого відділення партії, якщо таке є. Якщо ж немає, то організуйте його. І це стане незаперечним доказом ваших здібностей і політичної далекоглядності. Пам’ятайте, що партія усвідомлює цінність згуртувати жінок під часів виборів! Жіноче крило партії здатне надати вам організовану підтримку, коли вам буде необхідно натиснути на партію, а також допомогти розвинути навички політичного лідерства. Але не обмежуйте себе активністю виключно всередині жіночих внутрішньопартійних організацій. Долучайтеся до роботи всередині партії в цілому. Пам’ятаєте, що справжня влада полягає у загальній структурі партії.

 

Звичайно, людині, яка має упізнаваність чи вже відбулася у своїй професії, набагато простіше просунутися у партії, отримати її підтримку та доступ до її ресурсів. Але у будь-якому випадку ваші активні зусилля і наполегливість – невід’ємні атрибути шляху до вершин політичної кар’єри.

 

Марина БУРМАКА спеціально для парламентського видання "Грушевського, 5"