Громадський діяч Марина Бурмака
02 березня 2018

Марина Бурмака – перший спікер політичного інтенсиву парламенського видання

Марина Бурмака – перший спікер політичного інтенсиву парламенського видання

 

Динамічні зміни у суспільстві привели до змін у свідомості, потребах і вподобаннях громадян. Перед нами постають нові виклики, яких ще не знала історія України. Яким повинен бути політик у цих умовах? Це і є темою виступу Марини Бурмаки «Сучасний політик. Апгрейд 10.0».

 

 

Політичний інтенсив парламентського видання «Грушевського, 5» відкрила Марина БУРМАКА, президент Українського Центру суспільного розвитку, кандидат політичних наук.

 

Це була дискусія про те, що українські політики майже 30 років живуть у світі міфології, помилкової соціології, непохитної віри, що мають рацію тільки вони і їх оточення, що народ нічого не вирішує і в «біомасу» можна вкидати будь смислові віруси...

 

Насправді, суспільна свідомість відновлюється набагато швидше, ніж багатьом здається. І 0 відсотків інтелігенції все одно спроможні суттєво вплинути на громадську думку, як би не здавалося багатьом, що вони здатні «закидати» натовп гречкою, милом Волошка, активістами, ботами, погрозами (чи просто брудом).

 

Політики відірвані від реального життя. Для людей важлива якість доріг, проїзду у маршрутках, дуже прості і важливі речі - майбутнє дітей, процвітання і цілісність країни, безпека.

 

Новий час і нова Україна потребують політиків, відкритих до людей, доступних, які добре обізнані з людськими проблемами.

 

Лідерами думок і моральними авторитетами стали люди, що змінюють світ, наближають його до людини.

 

Завдяки доступності до інформації через інтернет, соціальні мережі, багато політиків як музиканти: вони грають на людських емоціях і біохімічної системі. Політик виголошує промову, і вся країна охоплена страхом. Політик публікує твіт, і – тисячі людей вибухають гнівом.

 

Новий політик мусить постійно розвиватися, освоювати нові технології, бути цікавим для виборців. Тому що гарантовано, чим ми будемо займатися до кінця свого життя – це вчитися і перенавчатися.

 

Але новий політик має бути і вмотивованим. Тому що політика – це така специфічна сфера, де він зустрінеться із величчю людського духу, і з його ницістю. Він будете захоплюватися і розчаровуватися, злітати на вершину успіху і падати.

 

Якщо політик має намір принести зміни на краще у житті нашої країни, він віч-на-віч зустрінеться з корупційною закостенілою системою. І щоб її зруйнувати, необхідна величезна віра у себе, в Україну і правильність свого шляху.