Громадський діяч Марина Бурмака
02 квітня 2014

П А М’Я Т К А. Безпека пасажира в автобусі

П А М’Я Т К А. Безпека пасажира в автобусі

 

Людина завжди знаходиться в постійному русі.  Автобус - є одним з найпопулярніших і надійніших видів транспорту в Україні. Та про випадковість, людську халатність не потрібно забувати навіть там, де не відчуваєш загрози, небезпеки своєму життю.

 

1. Дозволяється перевозити пасажирів у транспортному засобі, обладнаному місцями для сидіння в кількості, що передбачена технічною характе-ристикою так, щоб вони не заважали водієві керувати транспортним засобом і не обмежували оглядовість.

 

2. Водіям автобусів забороняєть-ся під час перевезення пасажирів розмовляти з ними, їсти, пити, палити.

 

3. Під час перевезення в автобусі організованої групи дітей повинно бути не менше одного дорослого супровідника. При цьому спереду і ззаду обов'язково встановлюється розпізнавальний знак "Діти".

 

4. Водію забороняється почина-ти рух до повного зачинення дверей та відчиняти їх до зупинки транспортного засобу.

 

5. Кількість пасажирів, які знаходяться в автобусі, не повинна перевищувати кількості обладнаних для сидіння місць.

 

6. Автобус, що використовується для перевезення пасажирів, повинен бути обладнаний сидіннями. Сидіння, що розташовані вздовж заднього або бокового борту, повинні мати міцні спинки.

 

7. Починати рух можна лише переконавшись, що створено умови для безпечного перевезення пасажирів.

 

8. Посадку (висадку) дозволяєть-ся здійснювати пасажирам після зупинки транспортного засобу лише з посадкового майданчика, а в разі його відсутності – з тротуару чи узбіччя.  

 

9. У задні двері автобуса пасажири заходять, а у передні виходять. Якщо є треті, середні двері, у них можна входити та виходити.

 

10. Якщо у транспорт заходить інвалід, жінка з маленькою дитиною, літні пасажири, слід пропустити їх уперед, допомогти увійти. Якщо вони виходять, допомогти вийти.

 

11. Входити у транспортний засіб можна тільки в тому випадку, якщо він остаточно зупинився.

 

12. Протягом темного часу доби слід уникати порожніх зупинок. Очікувати транспорт краще в багатолюдних місцях, на добре освітленій зупинці.

 

13. Стоячи у транспорті, необхідно надійно триматися за поручні чи спеціальні ручки. Це допоможе не впасти під час гальмування.

 

14. Стояти в салоні краще обличчям у бік руху.

У громадському транспорті можуть бути злодії. Щоб не стати їх жертвою, треба тримати на очах свій портфель чи сумку, бути уважним, особливо при виході.

 

__________________

Пам’ятка підготовлена фахівцями Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва. 04111, м. Київ, вул. Салютна, 4

Центральний методичний кабінет – тел. 443-62-59, тел./ факс 443-82-27, e-mail: kсо.kуіv@mns.gov.ua