
П А М’Я Т К А. Самозахист під час терористичних актів
Прояви терору – політики залякування, придушення політичних супротивників шляхом насильства – все частішають у наш неспокійний час. Терористи сповна стали користуватись усіма досягненнями і техніки.

П А М’Я Т К А. Розбився термометр. Що робити?
Ртуть небезпечна. Попасти в організм вона може двома шляхами: через органи травлення або дихальні шляхи.

П А М’Я Т К А. Правила першої психологічної допомоги
Психологами відзначено, що в людей, які потрапили у несприятливі чи надзвичайні ситуації, спрацьовують захисні механізми - передусім інстинкт самозбереження. Тому деякі люди в ситуації, що загрожує їх життю, втрачають людяність.

П А М’Я Т К А. Правила безпеки в метро
Київським метрополітеном кожен день користується понад 1 млн. киян і гостей столиці, що становить близько 40% пасажирів громадського транспорту. Сумна статистика подій свідчить, що метро є не тільки зручним і швидкісним видом транспорту, але є зоною підвищеної небезпеки для людей.

П А М’Я Т К А. Заходи безпеки при розливі ртуті в навчальному закладі
Ртуть - метал сріблясто-білого кольору, у звичайних умовах легко рухома рідина, що при ударі поділяється на дрібні кульки, у 13,5 разів важча за воду. З підвищенням температури випаровування ртуті збільшується. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні.

П А М’Я Т К А. Дії при виявленні запаху газу в приміщенні
Громадяни часто забувають про те, що власна безпека, а також безпека сусідів і родичів - це турбота не тільки професіоналів газової служби, а й самих споживачів. І лише правильне використання газу в побуті, дотримання правил безпеки при експлуатації газових приладів дозволить уникнути багатьох бід, викликаних необережним поводженням з «блакитним» паливом, і зберегти життя собі і своїм близьким.

П А М’Я Т К А. Як зберегти власне життя у натовпі під час масових заходів
Нáтовп — це скупчення неорганізованих людей, стурбованих фактором зовнішньої провокації Він діє за своїми законами і не завжди враховує інтереси окремих осіб, в тому числі і їх життя.
Досвід підтверджує, що досить часто натовп стає небезпечнішим від стихійного лиха або аварії, які його створили.

П А М’Я Т К А. Перша (долікарська) медична допомога
Перша медична допомога (долікарська) - це комплекс екстрених заходів, які надаються потерпілому або хворому на місці події і в період доставки його до медичної установи

П А М’Я Т К А. Кровотеча: екстрені заходи
Майже кожній людині доводиться попадати у критичні ситуації, від знання першої допомоги при яких залежатиме життя потерпілих. Одна з таких ситуацій – кровотеча. Це витікання крові з ушкоджених кровоносних судин.

П А М’Я Т К А. Безпека пасажира в автобусі
Людина завжди знаходиться в постійному русі. Автобус - є одним з найпопулярніших і надійніших видів транспорту в Україні. Та про випадковість, людську халатність не потрібно забувати навіть там, де не відчуваєш загрози, небезпеки своєму життю.

П А М’Я Т К А. Сигнал “УВАГА ВСІМ!”
Надзвичайна ситуація – ситуація, яка раптово виникла на об’єкті або території внаслідок аварії або катастрофи техногенного, екологічного, природного характеру, що призвела до людських і матеріальних втрат.

П А М’Я Т К А. Дії при загрозі селевих потоків, зсувів
Причинами селів та зсувів можуть бути сильні дощі, танення снігу і льодовиків у горах, переповнення гірських озер і водойм. Непрямими ознаками можливих селів та зсувів є підвищена ерозія ґрунтів, знищення трав’яного покрову й лісонасаджень на схилах гір.
Отже, щоб не трапилося біди, запам’ятайте!

П А М’Я Т К А. Ви знайшли вибухонебезпечний предмет. Що робити?
Знайти сьогодні "небезпечну іграшку” можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст.
І якщо вибухові пристрої серйозного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міст і селищ визначити набагато складніше.

П А М’Я Т К А. Щоб уникнути нещасних випадків у метрополітені
Метро – швидкий та зручний вид транспорту, яким охоче користуються мешканці нашого міста.

П А М’Я Т К А. Правила поведінки під час масових заходів
Скільки захоплення, позитивних емоцій, радості та енергії приносять нам свята! Згадайте хоча б спортивні змагання, походи в театри, музеї, кіно, новорічні маскаради, різдвяні віншування тощо. Такі події запам'ятовуються надовго. Але мало хто замислюється над тим, що скупчення людей на невеликому просторі завжди є ситуацією підвищеного ризику.

П А М’Я Т К А. Попередьте злочин
Щоб не стати жертвою на вулиці:
1. Побачивши попереду групу людей, п’яного чи автомобіль із пасажирами, що стоїть біля тротуару, перейдіть на іншу сторону дороги або змініть маршрут.

П А М’Я Т К А. Якщо пожежа застала вас у приміщенні
- Ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму: не сідайте на ліжко, а скотіться з нього на підлогу і повзіть до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте двері одразу.

Аптечка для офісу та дому
Аптечка для офісу щодо першої медичної допомоги розрахована на потреби офісу з 10-15 осіб. Її наявність дозволяє надавати першу долікарську допомогу співробітникам і відвідувачам офісу. Такими ліками також варто укомплектувати домашнюю аптечку.

Як домовитися з ЖЕКом?
Джерело: Україна комунальна
Найчастіше українці підписують договори з житлово-експлуатаційними підприємствами про надання послуг з утримання будинку та прибудинкових територій, не розуміючи у чому сутність документа. Або ж задовольняються поясненнями службовців підприємства про те, що даний договір є типовим і в такій формі надається громадянам.

Залиття: як захистити свої права
Джерело: Ліга
На щастя чи на жаль, але в житті не все залежить від наших дій. Суспільство має вплив на окремих його членів, а особи, які живуть в одному багатоквартирному будинку, можуть суттєво вплинути на життя один одного. Наприклад, залиття.
Коли сусід зверху передає привіт у вигляді мокрих слідів на шпалерах та стелі, слід чітко знати, як вирішити дану проблему та повною мірою захистити свої порушені права.