Громадський діяч Марина Бурмака
08 січня 2014

Половина квітів у Дарницькому районі висаджені киянами

Половина квітів у Дарницькому районі висаджені киянами

Джерело: Київ TV

 

Мешканці столичних багатоповерхівок часто за власною ініціативою створюють біля під'їздів справжні оази. Одна з них - у провулку Руднєва.

 

 

Олена Поскребушева, журналіст:

- Два роки тому на місці цієї квітучої клумби був пустир, на якому місцеві жителі вигулювали домашніх собак і періодично рясно удобрювали недопалками та сміттям. Сьогодні тут - яскравий квітник, який за своєю красою не поступиться тим, що прикрашають центр столиці. Своїми руками клумбу заклав місцевий житель Петро Ясний, який поступово крок за кроком перетворював убогий і сірий двір у невеликий сад. Але створити що-небудь - лише половина справи. Тепер головне завдання, яке стоїть перед пенсіонером, - зберегти своє творіння від вандалів.

 

Петро Ясний, киянин:

- Я тепер тут півночі стережу, щоб ніхто і нічого не вирвав та не зруйнував. Вчора одна жінка запитала: «Що це за двір? Тут ніхто жодного соняшника не зламав!».


До того, що місцеві жителі не вміють цінувати чужу працю, Петро Ясний звик вже давно. На людей пенсіонер не ображається.

Олена Поскребушева, журналістка:

- Окрім дивовижних квітів, Петро Дмитрович висадив на своєму подвір’ї 15 дерев. Від ЖЕКу просить допомоги - завезти сюди і у квітник землі.

Каже, решту клопотів, як то полив насаджень і далі нестиме на своїх плечах. Та й продовжує будувати власні плани про те, як упорядкує свій двір, де ще посадить дерева. Якщо сил вистачить, звичайно ж. Вдячні сусіди намагаються допомагати літньому садівникові. 

Лариса Дьяченко, сусідка:

- Привезла саджанці вишень з поля та висадила там. У камені залишали горіхи і якщо вишні не приймуть, то горіхи підуть. Чекаємо.


Ганна Іванівна, сусідка:


- Дуже хотілося б, щоб отак скрізь було. Але, бачите, люди води жаліють. Хочеться, щоб був хоча би маленький куточок, де люди могли око милувати.


У комунальному підприємстві «Господар», що обслуговує будинки в Дарницькому районі, кажуть: на якісний благоустрій прибудинкової території грошей постійно не вистачає. Тому ентузіазм киян всіляко вітають. Так, з початку року половину всіх квітів у районі висадили самі мешканці.
Микола Голиш, в. о. директора КП «Господар»:


- В этом году высажено цветов 10 тысяч единиц, из них 5 тысяч - руками населения.

Активних садівників чиновники планують заохочувати. На початку осені проведуть конкурс на кращу клумбу району.