Громадський діяч Марина Бурмака
04 травня 2014

Вірю в людей!

Вірю в людей!

 

Ми змінилися, правда ж?

Перемерзнувши у наметах, вистоявши перед беркутівцями, вийшовши з полум'я на Грушевського, провівши в останню путь своїх побратимів. Ми так нестримно прагнули змін, що не думали про своє життя, а лише про перемогу над несправедливістю. Ми вистояли всупереч зрадам політиків і стали зовсім іншими.

 

Революція гідності сколихнула увесь світ. Та що там світ, ми здивували нас самих власною силою, що була приспана у глибинах генетичного коду. А ще шоковані правдою. Нам, теперішнім, навіть важко збагнути: і як же ми так жили?

 

Народ переміг. А посади у владі, як і раніше, підкилимно поділили політичні партії. Ні, не такої "справедливості" ми хотіли. Наша боротьба ще не закінчена!

 

Нові прізвища не змінюють стару систему роботи бюрократичного апарату. На багатьох відповідальних посадах, як і раніше опинилися чиновники без базової освіти, досвіду і розуміння, як працювати з людьми. В кого є сумніви, що основі їх рішень будуть вузькопартійні та власні інтереси, а не потреби киян?

 

Загострення подій на Півдні та Сході, підвищення цін і загальне ускладнення економічної ситуації спонукає нас у цивілізований спосіб встановити суворий громадський контроль за діяльністю влади і витрачанням бюджетних коштів, щоб посадовці перейматися реальними потребами громадян та оперативно їх вирішували.

 

Але, як і в ті страшні зимові ночі, сподіватися можемо тільки на себе, тобто на громаду.

 

Важлива річ, яку нам варто пам'ятати: ефективна влада можлива тільки при самоврядуванні, тобто при нашій участі у прийнятті рішень.

 

Тож які першочергові кроки нам треба зробити зараз, щоб жити по-новому?

 

1. Кадри. Домогтися, щоб усі призначення на посади здійснювалися відкрито і законно, за чесною ознакою професійності та згодою киян.

 

2. Ресурси.  Встановити справедливий принцип розподілу бюджету, за яким жителі Деснянського району, найбільшого не тільки у Києві, а й в усій Україні, повинні отримувати відповідну частку міських коштів.

 

3. Громадський контроль.  Запровадити громадський контроль за роботою чиновників і витрачанням ресурсів (коштів, нерухомості, землі).

 

На виборах до Київради 25-го травня кожен з нас отримає шанс бути владою у своєму районі.

 

Ми усвідомлюємо своє призначення, і маємо чіткий план дій.

 

Ми готові змінити не прізвища у владі, а всю стару систему!

 

Тому що ми самі вже змінилися!

 

Правда ж?

 

Марина БУРМАКА

головний редактор газети "Ваше здоров"я",

Голова Центру суспільного розвитку

"Київська перспектива",

кандидат політичних наук